Letenky

Úterý, 14 prosince, 2010

Ceny letenek za několik posledních let rapidně klesly, ty tam jsou doby, kdy jste třeba za zpáteční letenky do Londýna museli zaplatit i přes 10 tisíc korun. Dnes již letenky do Londýna vyjdou v akci levněji, než vlaková jízdenka mezi Pardubicemi a Hradcem Králové.

Do exotické Dubaje si můžete zaletět za ani ne pět tisíc (korun, samozřejmě, a včetně poplatků) a třeba zpáteční letenky na karibský Saint Martin pořídíte rovněž v ceně do 10 000 Kč. Jen je potřeba vědět, jak na to.

Používejte rezervační portály

Letenky nekupujte na stránkách leteckých společností, nýbrž na letenkových serverech. Zatímco na webech jednotlivých leteckých společností vyhledáváte pouze letenky od daných aerolinek, letenkové servery porovnávají ceny až několika set leteckých společností zároveň. A tak vám mohou nabídnout ty skutečně nejlevnější letenky.

Mezi největší takové portály u nás patří třeba Pelikán.cz, který prohledává letenky od 800 klasických i nízkonákladových společností.

Nakupujte s předstihem

Nižší ceny letenek rovněž dosáhnete v případě, kdy je budete nakupovat s větším časovým předstihem. Pokud tedy již nyní víte, že se za šest měsíců vypravíte na návštěvu k příbuzným v Chicagu, nebo se jen chcete vydat na nějakou zajímavou cestu do zahraničí, začněte sledovat akční nabídky jednotlivých leteckých společností. Ušetřit tak můžete tisíce a tisíce korun.

Akčních nabídek však je ohromné množství a některé vlastně ani tak akční, jak se tváří, nejsou. Vyznat se v této nepřeberné nabídce vám tak pomohou internetové stránky, které se zabývají přímo vyhledáváním levných letenek. Mezi nejlepší u nás patří třeba LetenkyLevně.cz, díky kterým jste mohli letět třeba do Austrálie za pohádkových 7 990 Kč!

Využívejte i letiště v okolních státech

Nemalé finanční prostředky se dají ušetřit i v případě, kdy nebudete odlétat z pražské Ruzyně, nýbrž z jiného mezinárodního letiště poblíž. Nejčastěji se využívají letiště ve Vídni, v Mnichově či ve Frankfurtu. Rozdíl v ceně letenek může činit i několik tisíc korun, což pokryje nejen cestu na vzdálenější letiště, ale zároveň přinese zajímavou finanční úsporu.